Strona domowa Wycieczki Wycieczka klas czwartch
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wycieczka klas czwartch


W dniu 01.12.2017r. uczniowie klas czwartych odbyli niecodzienną Mikołajkową wycieczkę do pobliskich Żarek. W ciągu pięciu godzin przeżyli pełną atrakcji przygodę, która na długo zostanie ich naszej pamięci. 

Program wycieczki był bardzo ciekawy. Uczniowie zwiedzili Wioskę Żywej Historii. W kilku salach obiektu zgromadzono wiele ciekawych eksponatów z minionych epok. Dużym zainteresowaniem cieszyły się średniowieczne buty, nakrycia głowy oraz zbroje i broń. Każdy mógł dotknąć i  poprzymierzać eksponaty a na koniec zmierzyć się z trudną sztuką pisania gęsim piórem.


Drugim punktem programu była wizyta w Kampusie „Eureka”. Panie instruktorki pomogły każdemu wykonać i ozdobić aniołka z siana. Prace dzieci zakończyły się sukcesem, a satysfakcję widać było na wszystkich uśmiechniętych twarzach.

Punktem programu na który każdy z uczniów czekał najbardziej był warsztat robienia pizzy. Każdy dostał swój fartuszek, czapeczkę no i oczywiście ciasto i składniki na ulubioną pizzę. Tym razem nikogo nie trzeba był namawiać do jedzenia. Może w przyszłości ktoś z naszych uczniów założy własną pizzerię? 

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w manufakturze Hokus Pokus. Miejsce przyciągało zapachem i mnogością kolorów i wzorów ręcznie wykonanych słodyczy. Po pokazie robienia lizaków każdy mógł samodzielnie zmierzyć się  z tym zadaniem i samodzielnie wykonać lizaka oraz kupić kilka słodkości dla swojej rodziny i przyjaciół.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Siewierza. Wyjazd był bardzo udany i stanowił bardzo udany prezent Mikołajkowy.

Hanna Śliwa-Wrocławska