Strona domowa Wycieczki Westernowe Miasteczko Twinpigs
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Westernowe Miasteczko Twinpigs


24 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Siewierzu udali się na wycieczkę do Miasteczka Westernowego w Żorach. Wycieczka była nagrodą ufundowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Siewierzu za zajęcie I miejsca w artystycznych występach dzieci i młodzieży z okazji 52. Dni Ziemi Siewierskiej. 

Wczesnym rankiem uczestnicy wycieczki wyruszyli w podróż do niezwykłego miasteczka. Na miejscu okazało się, że Twinpigs to przede wszystkim miasteczko kowbojskie, ale istnieje tu też dzielnica meksykańska i wioska indiańska. Dzieci oglądały na głównym deptaku pojedynek rewolwerowców, napad na bank, pokazy iluzji, płukanie złota.

Miały też okazję skorzystać z wielu ciekawych atrakcji. Uczniowie Zespołu Szkół doskonale bawi się na placu zabaw imienia Braci Daltonów, w wiosce indiańskiej, wesołym zakątku imienia LUCKY LUKE’A czy kuźni kowala, rzucali lassem, strzelali z łuku, zjeżdżali na dmuchańcu, szaleli w kole młyńskim FAR WEST, na karuzeli Whisky, łóżku wodnym SERCE MISSISIPII. Doświadczyli mnóstwa wrażeń w Kinie Emocji 5D, tajemniczych podziemiach, na familli coaster, karuzeli trapera, desperados, wulkanie wspinaczkowym MOUNT THOMA. Atrakcji było co nie miara. 


Dzieci zadowolone i szczęśliwe wróciły do szkoły. Z pewnością długo będą miały co wspominać.

Urszula Masłyka