Strona domowa Wycieczki Wycieczka do Warszawy
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wycieczka do Warszawy

23 czerwca 2014 roku członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Siewierzu oraz uczniowie Zespołu Szkół w Siewierzu, którzy wystąpili podczas obchodów 52. Dni Ziemi Siewierskiej, mieli doskonałą okazję, by zwiedzić naszą stolicę.

Na wycieczkę, ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz, pojechał również sam pan Burmistrz oraz opiekun MRM– pani Ewa Orłowska. 

Podczas drogi w kierunku Warszawy wszyscy z niecierpliwością czekali na ciekawe widoki i nową wiedzę, którą tam zdobędą. 

Na miejsce dojechaliśmy o godzinie 11:00, a pierwszym celem był Stadion  Narodowy.

Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta w tym miejscu była spełnieniem ich marzeń.  Największe wrażenie na wszystkich uczestnikach zrobiło jego wnętrze - stadion był ogromny. Wspięliśmy się na sam szczyt trybun i z góry podziwialiśmy piękno tego wspaniałego obiektu - naprawdę robi wrażenie!


Następnie zwiedziliśmy gmach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przy ulicy Wiejskiej. Nasza pani przewodnik przypomniała nam  kilka faktów z historii sejmu polskiego. Zgodnie z jej pomysłem zainscenizowaliśmy także krótkie obrady i głosowanie, jak w prawdziwym sejmie. 

Potem poszliśmy obejrzeć, znaną nam z telewizyjnych ekranów, salę posiedzeń i inne ciekawe pomieszczenia w budynku sejmu. Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo polityka Janusza Palikota podczas wywiadu.

Pełni wrażeń wyszliśmy z gmachu sejmu, a po zjedzeniu przepysznego obiadu, ruszyliśmy w dalszą drogę do kompleksu Łazienek Królewskich. Po pełnym historycznych informacji spacerze, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wsiedliśmy do autokaru, aby ruszyć w drogę powrotną. 

W tym dniu przeżyliśmy chwile, których na pewno nie zapomnimy do końca życia, a dzięki przyjaznej pogodzie udało nam się zwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca. Dla wielu z nas była to pierwsza wycieczka do tak dużego miasta, co dodatkowo spotęgowało wrażenia.