Strona domowa Ze sportu szkolnego Rajd pieszy „Przebiśniegom na spotkanie”
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Rajd pieszy „Przebiśniegom na spotkanie”

W sobotę 20 kwietnia liczna grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Siewierzu pod opieką Joanny Lorenz - Kabały, Agnieszki Żak, Karoliny Urbańczyk i Magdaleny Tabakiernik, wzięła udział w XL rajdzie pieszym „Przebiśniegom na spotkanie” zorganizowanym przez PTTK w Zawierciu, pokonując pieszo dystans 12 km.

Trasa rajdu przebiegała następująco: Poręba - Turkowa Góra - Droga Kościelna – Kierszula - Zawiercie.

Grupę poprowadził wykwalifikowany przewodnik PTTK w Zawierciu Włodzimierz Kruk, który w pięknych okolicznościach przyrody zapoznawał młodzież z ciekawymi miejscami oraz zabytkami naszego regionu.

Meta rajdu znajdowała się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu, gdzie na uczestników czekały słodkie upominki oraz konkursy sprawnościowe, w których młodzież chętnie brała udział. Mamy nadzieję, że już w kolejnym rajdzie „Jurajska Jesień” równie liczną grupą znów podejmiemy wyzwanie w marszu po zdrowie.


Agnieszka Żak