Strona domowa Ze sportu szkolnego Siewierz mistrzem powiatu będzińskiego
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Siewierz mistrzem powiatu będzińskiego


Uczennice Zespołu Szkół w Siewierzu zwyciężyły w rozgrywanych  11 marca br.  w hali sportowej w Czeladzi Mistrzostwach Powiatu Będzińskiego.
W turnieju rywalizowało pięć najlepszych zespołów wyłonionych w rozgrywkach na szczeblu miejskim. W półfinale nasze zawodniczki nie dały szans uczennicom Gimnazjum w Sławkowie, gładko wygrywając 2:0 w setach. W dalszej części turnieju na polu walki pozostały trzy zespoły: Gimnazjum w Czeladzi (zeszłoroczne mistrzynie powiatu), Gimnazjum nr 3 w Będzinie oraz siatkarki Zespołu Szkół w Siewierzu.

Drugi mecz naszych zawodniczek był niezwykle ważnym spotkaniem z zespołem z Czeladzi, które miało odpowiedzieć na pytanie – kto jest najlepszym zespołem w powiecie będzińskim?
Już pierwsza partia pokazała, że o punkty nie będzie łatwo. Bardziej zdeterminowane były zawodniczki z Czeladzi i to one mogły się cieszyć z wygranego pierwszego seta. W secie drugim zespół z Siewierza  zaczął odrabiać straty i, po niezwykle zaciętym boju, wygrał 29:27.
O wyniku decydował tie-break. Po świetnych zagrywkach Pauliny Górnisiewicz na tablicy wyników kibice zobaczyli wynik 7:3. Po zmianie stron siewierzanki do końca kontrolowały decydujący set i po chwili mogły odtańczyć taniec radości.
Ostatni mecz naszych siatkarek to szybka wygrana 2:0 z mistrzem Będzina. Cieszy wtorkowy sukces młodych siatkarek Zespołu Szkół w Siewierzu, a także styl gry, jaki zaprezentowały. Warto zwrócić uwagę, że już w tej chwili kilka młodych siatkarek naszej szkoły bierze czynny udział w treningach i meczach IV ligi.
Mamy nadzieję, że zdobycie  pierwszego  tytułu Mistrzostw Powiatu Będzińskiego przez siatkarki Zespołu Szkół w Siewierzu pozwoli zasilić grono młodych siatkarek w seniorskim zespole UKS Jedynka Siewierz.


Dariusz Nawrot