Strona domowa Ze sportu szkolnego Kolejny sportowy sukces tenisistek stołowych z Zespołu Szkół w Siewierzu
Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Kolejny sportowy sukces tenisistek stołowych z Zespołu Szkół w Siewierzu


Po zdobyciu w lutym mistrzostwa powiatu będzińskiego w tenisie stołowym, reprezentacja dziewcząt z Zespołu Szkół w Siewierzu awansowała do zawodów wyższego szczebla. Magda Nowak, Patrycja Nieszporek oraz Paulina Górnisiewicz pod opieką Grzegorza Urbańczyka godnie reprezentowały naszą gminę podczas zawodów rejonowych, które odbyły się w Gimnazjum nr 8 w Dąbrowie Górniczej. W rozgrywkach tych uczestniczyło kilkanaście najlepszych tenisistek stołowych ze swoich powiatów. Efektem tej zaciętej sportowej rywalizacji było zdobycie przez nasze zawodniczki mistrzostwa rejonu i awansu do rozgrywek wojewódzkich.

Dziewczęta w bezpośredniej konfrontacji nie dały żadnych szans rywalkom, pomimo bardzo wysokiego sportowego poziomu konkurencji. 


W klasyfikacji indywidualnej Magda Nowak zajęła I miejsce w Rejonowym Turnieju Tenisa Stołowego, Patrycja Nieszporek II miejsce, a Paulina Górnisiewicz - miejsce V. Tym sposobem nasze zdolne zawodniczki bezapelacyjnie wywalczyły I miejsce drużynowo uzyskując tytuł Mistrzyń Rejonu w Tenisie Stołowym. 

Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy udanego startu w turnieju wojewódzkim.